ABB 1SBP260106R1001 XE08B5 Analog Input Expanison Module
❤ Add to collection
Mr.Wang
wang@kongjiangauto.com
XE08B5 Analog Input Expanison Module
Manufacturers
ABB
Model(s)
ABB Advant Controller 31, ABB Advant OCS
Estimated Shipping Size
  Dimensions: 4.0" x 4.0" x 6.0"
  (10.2 cm x 10.2 cm x 15.2 cm)
  Weight: 0 lbs 10.1 oz (0.3kg )
Tariff Code: 8538907080
Country of Origin: France
  Ships from Webster NY, USA
Weight:2.000KG
Product parameters
  • Telephone:+86-15305925923
  • contacts:Mr.Wang
  • Email:wang@kongjiangauto.com
Description
Manufacturers
ABB
Model(s)
Estimated Shipping Size
  Dimensions: 4.0" x 4.0" x 6.0"
  (10.2 cm x 10.2 cm x 15.2 cm)
  Weight: 0 lbs 10.1 oz (0.3kg )
Tariff Code: 8538907080
Country of Origin: France
  Ships from Webster NY, USA
Basic Information
Technical parameters
Input signal type and range: support for a variety of analogue input signal types, including ±10V DC (100kΩ), ±20mA (100Ω), 4-20mA (100Ω), 0.25mA DC (PT1000), 2.5mA DC (PT100), 0.25mA DC (bal 500-ni 1000) and so on.
Operating power requirements: usually need to provide a stable external power supply, the operating voltage is generally 24VDC or 220VAC and other common industrial power supply voltage, power consumption is relatively low, generally between a few watts to a dozen watts.
Functional features
Application Areas
SPECIFICATIONS
Input voltage:110V-380V
Electric current:1A-30A
Power: 5W-130W