GE V7668A-131000 High-Performance Industrial Control Single Board Computer
❤ Add to collection
Mr.Wang
wang@kongjiangauto.com
Weight:1.000KG
Product parameters
  • Telephone:+86-15305925923
  • contacts:Mr.Wang
  • Email:wang@kongjiangauto.com
Description
Processor Type:Advanced Microcontroller RAM Size:128MB DDR3 ROM Size:64MB Flash Operating System:GE RTX Real-Time Operating System Communication Interfaces:4 USB 2.0, 2 Ethernet, RS-232 Power Supply:12V DC Dimensions:120mm x 100mm x 30mm Weight:0.25kg Temperature Range:-20"C to +70"C Shock and Vibration Resistance:Compliant with MIL-STD-810G Software Compatibility:Compatible with GE  industry-leading software suite Engineered with the latest Intel Core i7 processor, the GE V7668A-131000 delivers exceptional performance for real-time data processing in industrial environments.
OTHER INFORMATION
• Up to 1.26 GHz Pentium® III processor with 256 KB advanced  transfer cache
• Up to 512 MB PC-133 SDRAM using a single SODIMM
• Internal AGP SVGA controller with 4 MB display cache
• 133 MHz system bus via Intel® 815E chipset